Ekologia w reklamie, czyli o naturalnych gadżetach reklamowych

Poszukiwanie ekologicznych rozwiązań obejmuje nie tylko szeroko pojęty przemysł czy nasze codzienne, domowe przyzwyczajenia. Trendy eko przesiąkają także do mniejszych i większych biznesów, a przy tym w oczywisty sposób również do reklamy. Klienci chętniej wybierają oferty firm, które wspierają ekologię. Stąd też rosnąca popularność, jaką cieszą się ekologiczne gadżety reklamowe. To doskonały sposób, by przez dłuższy czas zagościć w świadomości potencjalnego klienta, jako marka, która troszczy się o środowisko.

Dlaczego warto postawić na eko gadżety promocyjne?

Zasada działania i wpływu na postrzeganie firmy, jaki mają gadżety reklamowe jest jedna - bez względu na to, czy są one ekologiczne czy standardowe. Przede wszystkim - dajemy od siebie coś przydatnego za darmo, a to zawsze jest mile widziane. W przypadku gadżetów reklamowych, najczęściej są to użyteczne rzeczy, z których korzysta się na co dzień. Może to być kalendarz, notes z recyklingu, długopis papierowy, kubek termiczny, ale też torba na zakupy i wiele innych. Wędrują one z naszym klientem do jego domu czy biura. Utrwalają w jego głowie nasz wizerunek jako firmy, która ma świetne usługi lub produkty, a przy tym dba o środowisko. Przy okazji taki gadżet stanowi formę naszej wizytówki w otoczeniu klienta.

Z czego powstają gadżety ekologiczne?

To dość istotne pytanie, ponieważ bezpośrednio odnosi się do ekologicznego charakteru danego upominku. Wiele zależy od konkretnego produktu. Nierzadko są to drewniane gadżety reklamowe. Coraz częściej spotyka się także produkty z papieru pochodzącego z recyklingu, ale też z bawełny organicznej, a nawet z bambusa czy trzciny lub juty czy organicznej bawełny lub korka. Co ważne, odpowiednio zastosowane tworzywa sztuczne również mogą być eko! Chodzi szczególnie o te przedmioty, które pozwalają na wielokrotne użytkowanie i ograniczenie produkcji śmieci z plastiku. Do takich należą na przykład ekologiczne torby na zakupy czy podróżne kubki termiczne.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o materiałach?

Choć wiele osób ma wysoką świadomość ekologiczną, to jednak trudno jest oczekiwać, by każdy znał się na wszystkim. Zawsze jednak warto zachować czujność i wiedzieć czego szukać. Pomocne w tej kwestii są wszelkiego rodzaju certyfikaty potwierdzające ekologiczny charakter materiałów zastosowanych do produkcji gadżetów. Wśród nich należy wymienić:

 • Oeko-Tex Standard 100
 • GOTS
 • Fairtrade
 • BSCI

Produkty oznaczone takimi certyfikatami powstają z organicznych materiałów pozbawionych szkodliwych substancji, a przy tym są produkowane w fabrykach zapewniających godne warunki swoim pracownikom. Jak widać, ekologia nie odnosi się zatem wyłącznie do problemów skażenia środowiska, ale i do szacunku do czyjejś pracy.

Najciekawsze gadżety ekologiczne do domu i pracy

Uznanie wśród naszych obecnych i potencjalnych klientów możemy uzyskać na różne sposoby wykorzystując właśnie eko gadżety firmowe. Wystarczy nanieść na nie nasze logo, a czasem też podstawowe dane kontaktowe, by mieć pewność, że upominek spełni swoje zadanie. Jakie gadżety zasługują na szczególną uwagę?

 • Notes z recyklingu - wykonany z papieru z odzysku, cechujący się szczególnym, nieco surowym urokiem.
 • Papierowy długopis - to niezwykła alternatywa dla tradycyjnych długopisów z plastikową obudową.
 • Korkowy notatnik - podobnie jak notes z papieru ma na wskroś ekologiczny wygląd utrzymany w naturalnej, ciepłej kolorystyce.
 • Bambusowy powerbank - bambusowa obudowa skrywa praktyczne urządzenie przydatne w domu, w biurze i w podróży.
 • Bawełniany piórnik - to gadżet, który docenią nie tylko uczniowie, powstał z naturalnej bawełny.
 • Drewniany głośnik bezprzewodowy - tu także mamy do czynienia z drewnianą, trwałą obudową, która przy okazji świetnie się prezentuje.
 • Bambusowa ładowarka bezprzewodowa - kolejny gadżet wykonany z tego trwałego, ale przyjaznego materiału. Spełnia swoją rolę w 100% i jest nie tylko przydatny, ale i stylowy.
 • Stacja pogodowa - jej drewniana obudowa czyni z niej nie tylko praktyczny gadżet reklamowy, ale i ciekawy dodatek do skandynawskich aranżacji.

To tylko niektóre z gadżetów ekologicznych, jakie mogą posłużyć do celów reklamowych. Wystarczy popuścić wodze fantazji i przygotować odpowiedni budżet, by stworzyć gamę naprawdę ciekawych upominków dla klientów naszej firmy.

Popularne wpisy

Zobacz wszystkie wpisy

Szanowni Klienci w trosce o wysoki standard świadczonych przez nas usług serwis Globalgift.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszego sklepu oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności oraz cookies.